Google Lens – wyszukiwanie obrazem w Google Grafika

Google Lens to nowy sposób doświadczania świata za pomocą smartfona. Możesz odkrywać działania i informacje o przedmiotach, ludziach, miejscach lub wydarzeniach w zasięgu obiektywu aparatu, nawet jeśli nie jesteś pewien, na co patrzysz, lub nie potrafisz tego napisać czy powiedzieć. Google Lens daje Ci dostęp do takich informacji, jak numery telefonów, strony internetowe i modne tematy. Zapewnia dostęp do odpowiednich działań lub informacji, skanując obiekty zaawansowaną siecią neuronową za pomocą aparatu Twojego smartfona.

Google Lens jako nowy sposób wyszukiwania obrazem w serwisie Google Grafika

Po prostu skieruj aparat na cokolwiek, o czym chcesz dowiedzieć się więcej, a Google Lens wyciągnie z karty bogate informacje – recenzje, artykuły czy dane kontaktowe. Działa to także z rzeczami w świecie rzeczywistym: na przykład miską Twojego psa lub rowerem,a nawet tekstem z plakatu. Google Lens pozwala Ci lepiej poznać świat wokół Ciebie. Skieruj swój telefon na kwiat, a otrzymasz rekomendacje dotyczące lokalnych kwiaciarni. Menu restauracji? Zobacz opinie innych klientów. Książka? Szybko wyszukaj autora lub przeczytaj stronę wiki na jej temat. Google Lens jest wbudowany w aplikację Zdjęcia Google, więc powinien zawsze sprawiać wrażenie naturalnego elementu Twoich zdjęć, zasilanego przez technologię uczenia maszynowego Google.

Niezależnie od tego, czy dostałeś hasło do sieci Wi-Fi od znajomego, czy chcesz się połączyć z siecią publiczną, Google Lens pomoże ci je znaleźć. Po prostu otwórz aplikację Zdjęcia Google, otwórz Lens i skieruj telefon na naklejkę z danymi Wi-Fi. Wykryje on informacje z naklejki i automatycznie się połączy!

Po prostu skieruj kamerę swojego smartfona na obiekt, a Google Lens zacznie działać – jeśli algorytmy Google’a będą w stanie go zidentyfikować, na ekranie pojawi się małe okienko z informacją o szczegółach. Ale jak to działa? Gdy poprosiliśmy o białe wino, pokazano nam szeroki wybór różnych rodzajów i jakości win, aż po takie, za które można zapłacić kilkaset dolarów. Możesz użyć Lens, by zeskanować kod kreskowy (gdy widzisz trzy paski, jak na kartonie z jajkami) lub po prostu użyć ekranu wyszukiwania.

Funkcje Google Lens – czyli co potrafi zrobić ta aplikacja?

Tłumaczenie

Po prostu skieruj wizjer aparatu na dowolny tekst i obserwuj, jak przed Twoimi oczami pojawiają się słowa przetłumaczone aż na ponad 60 języków. Tłumaczenia są dostarczane przez Google Translate, więc możesz mieć pewność, że są dokładne.

Rozpoznawanie tekstu

Nowa funkcja Google Google Lens w systemie operacyjnym Android może teraz rozpoznawać także tekst.

Rozpoznawanie produktów

Gdy zobaczysz coś, co Ci się spodoba, Google Lens może pomóc Ci dowiedzieć się o tym więcej i podjąć odpowiednie działania. Dzięki mocy sztucznej inteligencji Lens rozpoznaje tekst i obrazy, a następnie pomaga Ci podjąć działania związane z tym, na co patrzysz – czy to w znalezieniu podobnych przedmiotów, zebraniu recenzji, czy po prostu kupieniu tego produktu w sklepie.

Jak działa Google Lens?

Aplikacja Google zawiera podzbiór funkcji charakterystycznych dla telefonów z systemem Android. Biorąc pod uwagę, że jest ona preinstalowana, Google mogło ją dopracować i nadać jej dodatkowy szlif. Tak więc, nawet jeśli aplikacja Google jest dość prosta na iOS, jest bardzo funkcjonalna na Androidzie i warta rozważenia tylko ze względu na funkcję Obiektywu Google. Stuknij w ikonę Obiektywu na swoim telefonie, a będziesz mógł stuknąć w obiekt lub wyrażenie, aby uzyskać więcej informacji.

Dodaj komentarz

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.